Code Product: 000135804

Ceci Messico Melius Sacco 5Kg

Sacco da 5Kg

18.16 €

3.63 € per kg

Online grocery shopping with home delivery in Olbia, Cagliari, Sassari, Quartu Sant'Elena, and surrounding provinces, even within two hours. Shipping available throughout Italy and worldwide. Discover special offers and order comfortably from home!

  • Brand: Melius, Meliu
  • Product: Melius Mexico Chickpeas are high-quality legumes grown naturally to ensure the best flavor and freshness. With their firm texture and delicate taste, these chickpeas are ideal for a wide range of preparations, from soups to salads, as well as traditional dishes like hummus. Rich in plant-based protein, fiber, and essential minerals, chickpeas are a staple ingredient for a balanced diet. The 5 kg pack is perfect for large families or those looking to stock up on legumes at home.
  • Ingredients: Mexico chickpeas.

Tell a friend:

Share

Alternatives to the products you are viewing

Vegan

Melius Fagioli Borlotti 500gr

Fagioli Borlotti

1.95 €

3.90 € per kg

Add

Friarielli Greci Ml850

0.76 Kg

14.30 €

18.81 € per kg

Add
BiologicalSardinian products

Ceci Secchi Cuore dell'Isola Bio 500Gr

Ceci Secchi

2.89 €

5.78 € per kg

Add

Fave Intere 500gr

Pacco da 500Gr

2.01 €

4.01 € per kg

Add

Fagioli La Fiam Cannelli 400gr

0.4 Kg

1.11 €

2.77 € per kg

Add

Ceci Rdg Al Naturale 370ml

0.37 Lt

1.39 €

3.75 € per litre

Add
Show categories