Code Product: 000210291

Vino Antinori Achelo Syrah 75c

La Braccesca Achelo Cortona DOC Rosso 750 ml

16.36 €

21.81 € per litre

Online grocery shopping with home delivery in Olbia, Cagliari, Sassari, Quartu Sant'Elena, and surrounding provinces, even within two hours. Shipping available throughout Italy and worldwide. Discover special offers and order comfortably from home!

  • Brand: La Braccesca
  • Product: Achelo Cortona DOC Rosso, vino rosso italiano. Achelo celebra il territorio cortonese attraverso un vino avvolgente e delicato. Il suo nome si ispira al Dio Achelo, raffigurato in una delle più importanti opere etrusche custodite al Museo dell'Accademia Etrusca di Cortona. Cortona Denominazione di Origine Controllata
  • Ingredients: CONTIENE SOLFITI

Tell a friend:

Share

Alternatives to the products you are viewing

Vino Tavernello Brick 250X3 Rosso

Tavernello Rosso d'Italia 3 x 0,25 L

1.89 €

2.53 € per litre

Add

Vino Chablis Saint Pierre Pic

1 piece

39.90 €

39.91 € per piece

Add
Sardinian products

Vino Cannonau Argiolas Costera

0.75 Lt

9.99 €

13.32 € per litre

Add

Vino S.entu Bovale Doc 75cl

0.75 Lt

21.90 €

29.19 € per litre

Add

Vino Indolente Bia Asinar 75cl

0.75 Lt

12.99 €

17.32 € per litre

Add
Sardinian products

Vino Turriga Argiolas

0.75 Lt

89.90 €

119.87 € per litre

Add
Show categories