Code Product: 000119374

Senape E Maionese Squeez 235ml

Maille Djonnaise 230 g

6.76 €

28.78 € per litre

Online grocery shopping with home delivery in Olbia, Cagliari, Sassari, Quartu Sant'Elena, and surrounding provinces, even within two hours. Shipping available throughout Italy and worldwide. Discover special offers and order comfortably from home!

  • Brand: Maille
  • Product: Senape E Maionese Squeez 235ml
  • Ingredients: Olio di colza 40%
    Acqua
    Aceto di vino 9,2% (contiene SOLFITI)
    Destrosio
    Tuorlo d'UOVO 4,3%
    Bucce di SENAPE 3.4% [acqua, bucce di SENAPE, aceto, sale, acido citrico (E330), metabiSOLFITO (E224)]
    Amido modificato di mais
    Sale
    SENAPE di Digione 1% [acqua, semi di SENAPE scuri, aceto di alcol, sale, acidificante (acido citrico (E330)]
    Amido di mais
    Aromi
    Acidificante: acido lattico (E270)
    Succo di limone concentrato
    Sciroppo di zucchero caramellato
    Addensante: gomma di xanthan (E425)
    Colorante: betacarotene (E160a)

Tell a friend:

Share

Alternatives to the products you are viewing

Salsa Worcester Lea & Perrins 1

Lea & Perrins Worcestershire Sauce 150 ml

4.22 €

28.14 € per litre

Add

Calvemaionese Mayo Tubo

Calvè Fresca Ma- Yò Tubo 150 ml

1.75 €

11.67 € per litre

Add

Glassa Gaia Aceto Balsam 500gr

Gaia Glassa all' "Aceto Balsamico di Modena IGP" 500 g

7.33 €

14.66 € per kg

Add

Salsa soia kikkoman meno sale 150ml

Kikkoman Salsa di Soia 150 ml

3.99 €

26.60 € per litre

Add

Salsa Calve'senape Topdown 250

Calvè Senape 250 ml

2.99 €

11.96 € per litre

Add

Salsa Develey Ins Yogurt 230ml

Develey Dressing Yogurt 230 ml

2.35 €

10.22 € per litre

Add
Show categories