Code Product: 000108021

Fruttosio Ristora Gr500

ristora Fruttosio 500 g

5.00 €

9.99 € per kg

Add

Online grocery shopping with home delivery in Olbia, Cagliari, Sassari, Quartu Sant'Elena, and surrounding provinces, even within two hours. Shipping available throughout Italy and worldwide. Discover special offers and order comfortably from home!

  • Brand: Ristora
  • Product: Il fruttosio è lo zucchero contenuto principalmente nella frutta matura e nel miele. Ha un potere dolcificante superiore di circa il 30% rispetto allo zucchero comune (saccarosio) e può essere pertanto usato in quantità minore.
  • Ingredients: Può contenere tracce di latte e derivati

Tell a friend:

Share

Alternatives to the products you are viewing

Fruttil Dispenser 220 Bst

my Dietor Fruttil Bustine 220 x 4 g

19.68 €

22.36 € per kg

Add

Dietor Dispens Bar 210 Bst

my Dietor Zero Calorie Bustine 210 x 0,8 g

15.86 €

75.53 € per kg

Add

Dolcificante Stevia Ristora 60 Bustine

ristora stevia 60 x 1 g

2.65 €

2.65 € per piece

Add

Zucchero Muscovado Integ 500gr

0.5 Kg

4.49 €

8.98 € per kg

Add

Dolcificante Dietor Mini

my Dietor Zero Calorie 120 x 50 mg

2.99 €

29.90 € per kg

Add

Zucchero Canna Speciale Caffe 500Gr

Tropicana Zucchero Grezzo di Canna Fino 500 g

3.41 €

6.82 € per kg

Add
Show categories