Code Product: 000504561

Yogurt Muller Crema Pesca Albicocca 500Gr

Yogurt Cremoso Pesca & Albicocca in Pezzi 500Gr

2.29 €

4.58 € per kg

Online grocery shopping with home delivery in Olbia, Cagliari, Sassari, Quartu Sant'Elena, and surrounding provinces, even within two hours. Shipping available throughout Italy and worldwide. Discover special offers and order comfortably from home!

  • Brand: Müller, Müller
  • Product: Muller Peach Apricot Cream Yogurt is a delicious combination of creamy yogurt and fresh fruit, offering a naturally sweet and refreshing flavor. Its smooth and velvety texture makes it ideal for a healthy breakfast or a light snack. The blend of peach and apricot adds a touch of freshness, enriching each spoonful with a pleasant burst of flavor. The 500 g size is perfect for the whole family to enjoy at any time of the day.
  • Ingredients: Yogurt
    Preparazione alla frutta (36% pesca, zucchero, 20% albicocca, amidi, succo di limone da concentrato, addensanti pectine, aroma naturale)
    Zucchero

Tell a friend:

Share

Alternatives to the products you are viewing

Best Seller

Danone Actimel Multifrutta 6X100Gr

Actimel multifrutti 6 x 100 g

4.25 €

7.08 € per kg

Add

Yogurt Arborea Naturale Magro 500Gr

Arborea Yogurt Zero Grassi Bianco 500 g

2.05 €

2.05 € per kg

Add

Yogurt Arborea Intero Frutta 8x125Gr

Yogurt Intero da Latte di Alta Qualità 2 Albicocca, 2 Fragola, 2 Banana, 2 Ciliegia 8 x 125g

4.42 €

4.42 € per kg

Add

Best Seller

Yogurt Vipiteno Intero Bianco 400Gr

Sterzing Vipiteno Yogurt intero Bianco 400 g

1.99 €

4.97 € per kg

Add

Yogurt Arborea Da Bere Pesca Senza Lattosio 200ml

Arborea Ad Alta digeribilità Yogurt da Bere Senza Lattosio Pesca 200 g

1.25 €

6.25 € per kg

Add
Show categories